Praznični december

Praznični december je za nami, ostali so nam lepi spomini:
  • spomin na predstavo dijakinj vzgojiteljske šole iz Ajdovščine, ki so si jo ogledali učenci prvih treh razredov,
  • decembra smo z našimi izdelki popestrili predpraznično ponudbo in razveselili ljudi, hkrati pa tudi napolnili šolski sklad, ki bo še naprej pomagal otrokom v težavah.

Lokavške pravljice

V torek, 22. 12. 2014, smo bili v staro Batičevo hišo povabljeni na prav poseben dogodek. Lokavške pravljice, nekatere izmed njih so ustvarili tudi petošolci naše šole, so v novi preobleki ugledale luč sveta. Besedno obogatila ter s kaligrafsko pisavo ročno zapisala jih je domača umetnica Loredana Zega. V Batičevi hiši nam jih je na ta predpraznični dan prebirala ob prasketanju ognja na ognjišču. Preselili smo se mnogo let nazaj in prav lepo nam je bilo.