Tudi v letošnjem šolskem letu prvošolci in nekateri drugošolci lokavške podružnične šole sodelujejo v mednarodnem projektu MyMachine. Sodelujoči učenci so narisali vsak svoj sanjski stroj in ga tudi poimenovali. Tako so nastale risbe z izvirnimi imeni: „Jajčkopobiralec“, „Zelenjavko“, „Hitri korenček“, „Sladoledni vlak“, itd.

V ponedeljek so imeli ustvarjalci sanjskih strojev prav poseben obisk izRegijske razvojne agencijo ROD Ajdovščina in Garaže.  Vsak učenec je opisalsvojo idejo sanjskega stroja in odgovarjal na vprašanja obiskovalcev, katerihnamen je izdelati prototip katerega izmed strojev. Vsi sodelujoči so prejelisimbolna darilca.

Ideje otrok pa so bile posredovane v tudi v mednarodno bazo risb sanjskih strojev in si jih lahko ogledate na povezavi Sanjski stroji. Od februarja dalje, bodo tudi študentje po celem svetu izdelovali prototipe izbranih sanjskihstrojev. Kdo ve, morda tudi kakšnega našega. Veselimo se novih ustvarjalnih in inovativnih izumov naših učencev.