PUSTNI TOREK NA PODRUŽNIČNI ŠOLI LOKAVEC

Tralala, hopsasa, pustne smo šeme,

tralala, hopsasa, nič nismo lene!

Tralala, hopsasa, mi se vrtimo,

tralala, hopsasa in veselimo.

(M. Voglar)

Našo podružnično šolo so ta dan, namesto učiteljic in učencev, napolnile vesele in razigrane maškare. Šolski prag so že zgodaj zjutraj prestopile princese, superjunaki, pravljične živali in druge pustne maske. Po sladkanju s pustnimi krofi pri malici, smo se odpravili na sprevod po Lokavcu. Pridružili so se nam tudi starši, stari starši in drugi vaščani. Pustno povorko smo kulturno obarvali z glasbenimi, plesnimi, gledališkimi, dramskimi in pevskimi točkami. Na ulicah pa smo z glasnim vzklikanjem, harmoniko, ropotanjem, plesom in petjem iz vasi preganjali zimo ter ob tem vaščane spravljali v dobro voljo. Ti so nas nagradili tudi s kakšno pustno dobroto in sladkarijami.

S pustnim sprevodom po Lokavcu želimo ohranjati običaj, ki po starem izročilu v vas prinaša srečo in dobro letino. Zagotovo letos sreče v Lokavcu ne bo manjkalo.