V tem šolskem letu smo se pri pouku že veliko pogovarjali o zmanjševanju uporabe plastike, o skrbnejšem ločevanju odpadkov in ponovni uporabi le teh.

Da bi bila vsa pridobljena znanja trajnejša, smo na matični ajdovski šoli prisluhnili predstavitvi poti odpadkov od doma do centra za ravnanje z odpadki.

V prvem delu je bila z nami ga. Nataša Kosmač, ki nam je predstavila pomembnost ločevanja odpadkov. Prinesla je pomešane odpadke, ki smo jih učenci pravilno razvrščali. Izvedeli smo tudi veliko zanimivih dejstev, na primer, da papir lahko kar sedemkrat reciklirajo. Končni izdelek je toaletni papir in razne serviete.

G. Andrej Valič nam je v nadaljevanju predstavil zabojnike ter pokazal delovanje smetarskega tovornjaka. Vanj smo lahko sedli in si ogledali varnostne kamere. V družbi sošolcev smo smeli popeljati zabojnike po igrišču in se malo pozabavati.

V sklepnem delu smo načrtovali in izdelali izdelke iz odpadne embalaže.

Da nam bo izkušnja ostala v še lepšem spominu in bomo naučeno s pridom uporabljali na vsakem koraku, smo prejeli rjav zabojček.

Učenci 5.r.