V Lokavški šoli smo že od začetka šolskega leta raziskovali, iskali, brskali, zapisovali, slikali … Sodelovali smo namreč v projektu Po spominih, zapuščini in poteh zaledja soške fronte ob 100-letnici njenega začetka.

Lokavški kulturni dnevi na to temo so potekali minuli vikend od 9. do 11. oktobra 2015. V petek smo s kulturnim programom, v katerem so sodelovali tudi naši učenci, otvorili štiri razstave: razstavo iz Goriškega muzeja: Kam usoda jih je peljala; razstavo fotografij, posnetih v času 1. svetovne vojne na območju Lokavca ter Ajdovščine; razstavo učencev OŠ Lokavec in krajanov Lokavca v okviru projekta Lokavec in čas in razstavo izdelkov Kamnoseške sekcije Manče.

V soboto je bila v naši dvorani osrednja prireditev Lokavških kulturnih dni s podelitvijo priznanj Edmunda Čibeja.

V nedeljo so se tudi nekateri naši učenci udeležili pohoda po zaledju soške fronte in s tem zaokrožili tridnevno dogajanje.

Ob tej priložnosti je izšla štirinajsta številka časopisa Lokavec in čas, v katerem so tudi prispevki naših učencev.

Razstava predmetov in zapisov iz prve svetovne vojne ter razstava fotografij iz takratnega Lokavca sta še vedno na ogled.

Vabljeni!