V soboto, 9. septembra 2023, je v okolici naše šole zadišalo po gobah. Mikološko društvo iz Cerknice je v dvorani Edmunda Čibeja pripravilo razstavo gob. Šolarji smo pod mentorstvom učiteljic sodelovali na prireditvi ob otvoritvi s kratko dramatizacijo Mete Rainer: Gobji ples. V prireditev nas je uvedla dramsko-pevska skupina Zarja, pozdravne besede pa sta ob tej priložnosti namenila tudi g. Angel Vidmar, predsednik KS Lokavec ter predsednica Mikološkega društva Notranjske, ga. Judith Unetič. Po uradni otvoritvi je sledil ogled razstave z možnostjo postavljanja vprašanj strokovnjakom, pokušina gobjih jedi in druženje. Dogodek nam je pomagal drugače razumeti skrivnostni svet gob in pomen njihovega ohranjanja.