V sredo, 15. marca 2023, smo se Lokavčani s posebno kulturno prireditvijo spomnili našega rojaka Edmunda Čibeja. Zbrali smo se ravno na 162. obletnico njegovega rojstva. V prireditev nas je z domoljubnimi skladbami popeljala Pevska skupina Zarja, program pa je povezovala gospa Bojana Kompara. Sledili so nagovori gospoda Franca Černigoja in gospoda Angela Vidmarja, ki sta osvetlila življenje Edmunda Čibeja in pomen njegovega poslanstva za današnji čas. Lokavški petošolci so prek recitacije in igre predstavili del Gregorčičeve poezije, saj sta bila Edmund Čibej in Simon Gregorčič prijatelja. Ker je Edmund Čibej bil poznan kot človek, ki je okrog sebe širil dobro voljo in smeh, so šolarji njemu v čast nastopili s hudomušnimi recitacijami Andreja Rozmana Roze. Program je popestril tudi lokavški otroški pevski zbor pod vodstvom gospe Petre Terbižan Slejko. Zapeli in zaigrali so pesmi, ki bi prav gotovo nasmejale tudi Edmunda Čibeja. Edmund Čibej je druženju in sodelovanju dajal velik pomen, zato je prireditvi sledilo druženje krajanov ob prigrizku in pijači.

Več slik