Šolske klopi je na podružnični šoli v Lokavcu zasedlo kar 18 prvošolcev. Septembrske dni je zaznamovalo kar nekaj lepih šolskih doživetij.

• Udeležili so se Mini olimpijade v ŠC Police, kjer so se lahko preizkusili v različnih športnih panogah.
  • Imeli so prvi kulturni dan – v Ljubljani so si ogledali lutkovno predstavo Zverjasec.
  • Nameravala jih je obiskati tetka Jesen, a je žal zbolela. Zato pa je pred vrati razreda pustila vsem majhno presenečenje – okrasno bučko.
  • Ker je bilo septembra vreme naklonjeno, so se lahko veliko zanimivega naučili tudi v naravi. Raziskovali so jo tako v šoli, kot tudi doma. Nabrali so veliko jesenskih plodov. Spoznavali so, katere plodove lahko uporabljamo in so užitni.