V četrtek, 6. 2. 2020 smo na podružnični šoli v Lokavcu obeleževali osrednji slovenski kulturni praznik. 8. februar je dan vseh nas, saj vsi pripomoremo k dopolnjevanju in dviganju slovenske kulture.

Ta dan smo podprli s sporočilom »DELIMO KULTURO«. Za začetek smo prisluhnili Zdravljici, ki so jo zapeli učenci. Nato smo se odpravili  po našem domačem kraju – Lokavcu in delili kulturo z našimi nastopi. Najprej smo se ustavili pri stari cerkvi v Brithu in nadaljevali pot do trgovine Fama.

Da je bil program res pester in zanimiv, so pod mentorstvom učiteljic poskrbeli kar učenci sami in sicer z ljudskimi plesi, recitiranjem hudomušnih in šaljivih pesmi Andreja Rozmana Roze, celo vrtec se nam je pridružil in zapel in deklamiral dve pesmici.

Pridružilo se nam je veliko krajanov in krajank, ki so nas spremljali celotno pot, od šole pa vse do trgovine.

V veselem razpoloženju smo prišli do konca naše prireditve in se razšli v prijetnem duhu in si zaželeli veliko kulture skozi celo leto.