Prvošolci obiskali Pilonovo galerijo

V sredo, 15. 5. 2019, so lokavški prvošolci v okviru likovne umetnosti obiskali Pilonovo galerijo v Ajdovščini. Ogledali so si razstavo 14. Cici umetnije, na kateri so predstavljena izbrana in nagrajena dela otrok, nastala na likovnem bienalu Cici umetnije, ki ga že skoraj tri desetletja organizirajo Otroški vrtec Ajdovščina, Založba Mladinska knjiga ter uredništvi revij Ciciban in Cicido. Otroci so si razstavljena dela natančno ogledali in med njimi z velikim veseljem poiskali umetnije Hane, Henrika in Matevža. Pogovorili smo se tudi o pravilih obnašanja v galerijah in se trudili biti čim bolj tiho ter se ničesar dotikati. Nato nas je kustosinja Tanja prijazno povabila v višje nadstropje, kjer nam je razkazala stalno zbirko Vena Pilona. Dobili smo prav posebne pobarvanke ter povabilo, da v naslednjih dneh galerijo še enkrat obiščemo skupaj s svojo družino, saj v Tedniu družin od 15. 5. do 22. 5. poteka akcije Za družine brezplačno, vsaka družina pa prejme tudi spominek.