Druženja z vrstniki iz CIRIUS Vipava

Lokavški šolarji se v okviru krožka “Kaj zmorem jaz, kaj zmoreš ti, kaj zmoremo mi vsi” enkrat mesečno družimo z vrstniki iz Ciriusa. Naša srečanja so vedno nekaj posebnega. Glavni cilji so druženje, raziskovanje samega sebe in drugih, tkanje prijateljskih vezi, spoznavanje, kaj zmoremo kot posamezniki in kaj kot skupina. S pomočjo različnih ustvarjalnih dejavnostih se učimo drugačnosti, strpnosti, altruizma, vztrajnosti, potrpežljivosti in razvijamo ustvarjalnost in domišljijo.

Kot pravita vipavski učiteljici Lili in Tamara, so učenci iz Ciriusa, ki so vključeni v projekt, “največkrat tisti, ki imajo težave s prepoznavanjem svoji lastnih občutij in čustev, ne kažejo zanimanj za interakcijo s sovrstniki, imajo socialno in čustveno neobičajno vedenje, ne vedo, kako bi se igrali s sovrstniki, imajo nerodno govorico telesa, ne zmorejo sodelovanja in deljenja z drugimi, niso še osvojili primernih načinov komuniciranja, se bojijo sprememb in težko stkejo prijateljske odnose”.
Zato smo še toliko bolj veseli, da se radi družijo z nami in da postajajo naše vezi vedno tesnejše.
Z veseljem smo tudi mi že dvakrat obiskali njihov drugi dom v Vipavi, kjer so nas toplo sprejeli. V bližnji prihodnosti nas čaka še prav posebna naloga, ki pa zaenkrat ostaja skrivnost. Mi se že veselimo!