V marcu nas je razveselila novica, da so naši prvošolci Žana Kompara, Lovro Blažko, Tim Červ, Rene Kovač, Henrik Krkoč in Rok Slokar prejeli bronasto priznanje na mednarodnem likovnem natečaju Raziskujemo senzoriko 2019 na temo Vrti se. Natečaj je želel otroke spodbudil k likovnemu ustvarjanju, pri katerem so lahko upodobili, kaj in kdo se lahko vrti, kako je to videti, zakaj do tega prihaja in kako to čutijo ter vidijo naši otroci. Odziv na razpisani likovni natečaj je bil resnično velik, prejeli so več kot 900 izdelkov iz več kot 90 vrtcev oziroma šol iz vse Slovenije, letošnje leto pa celo iz Italije, Avstrije, Madžarske in Hrvaške. Lokavčani so žirijo prepričali s svojo skupinsko umetnijo Ples snežink, ki so jo ustvarili s štampiljkami iz krompirja in s črnim flomastrom pod mentorstvom učiteljice Karoline Kobal. V četrtek, 14. marca 2019, je bilo v Kamniku slavnostno odprtje razstave.  Na ogled so postavili, po mnenju strokovne komisije, najboljša otroška likovna dela, ki so prispela na natečaj. Zbrane sta pozdravila gospa Jelka Golob, direktorica vrtca Zarja in Matej Slapar, župan Občine Kamnik. Nagrajence in njihove mentorje je nagovorila tudi članica strokovne komisije dr. Uršula Podobnik, višja predavateljica za področje likovne pedagogike na Pedagoški fakulteti. Sledila je podelitev nagrad in priznanj najboljšim. Razstava bo na ogled do 14. aprila 2019 v času uradnih ur Doma kulture Kamnik. Vabljeni!