Obisk gasilcev PGD Ajdovščina

Pred počitnicami so nas obiskali gasilci iz Ajdovščina, saj je mesec oktober mesec požarne varnosti. Predstavili so nam delo, ki ga opravljajo kot gasilci prostovoljci. Poučili so nas o opremi, ki jo potrebujejo za varno opravljanje svojega dela. Povedali so nam tudi, kakšna je razlika med prostovoljnimi gasilci in poklicnimi gasilci.

Po pogovoru smo se razdelili v dve skupini. Prva se je najprej pomerila v pravilnem zavijanju cevi, ki mora biti ob vsakem trenutku ustrezno pripravljena.  Medtem pa je druga skupina zunaj spoznavala, s katerimi pripomočki lahko gasimo in katera prevozna sredstva imajo gasilci. Učenci so se v parih preizkusili v uporabi gasilnika na vodo in usmerjanju cevi v plastenko. Skupini sta se nato zamenjali, na koncu pa so učenci lahko pomerili gasilsko opremo.

Zahvaljujemo se jim za obisk in znanje ter izkušnje, ki smo jih pridobili.

Tretješolci na kmetiji Pri Rebkovih

Pri predmetu spoznavanje okolja smo se tretješolci učili o življenju in delu na kmetiji. Zelo smo bili veseli, ko smo si lahko ogledali kmetijo naše sošolke Mije, kjer imajo številne živali in veliko kmetijskih strojev. Njihova kmetija je posebna, ker imajo tudi apartmaje s čudovitim razgledom na Vipavski Križ in kamp za turiste. Njihovi gostje se lahko razvajajo tudi v bazenu in savni. Najlepše se jim zahvaljujemo, ker so nas lepo sprejeli, nam vse razkazali, povedali o svojem delu skozi celo leto in nas še postregli z odličnim štrudljem in domačim sokom!
Tretješolci