Letošnja jesen nas je zelo dolgo razvajala z lepimi sončnimi dnevi, zato smo večino dni z učenci v OPB v Lokavcu preživeli na svežem zraku. Nekaj časa pa smo našli tudi za ustvarjanje in jesenski pisani čas ni skoparil z navdihi.

Prva jesenska burja nas je dodobra prepihala in pod sloganom »Ko te burja razkuštra, veš, da je jesen prišla« so otroci izdelali portrete.

Ob svetovnem dnevu hrane (16. 10.) smo se veliko pogovarjali o pomembnosti prehrane, o zdravih prehranjevalnih navadah in odgovornem odnosu do svojega zdravja. Ob tej priložnosti smo izdelovali različno jesensko sadje in sadeže (ustvarjali smo s koruzo, rižem, kavo, zdrobom, prosom, lanom, papirjem, volno …).

Pred počitnicami pa smo si čas popestrili s peko. Naša prijazna kuharica nam je priskočila na pomoč in v šolski pečici je nastalo nekaj prav posebnega. Kratek namig: rumena, okrogla, / je žogi podobna, / na polju čepi, / vse bolj se redi. Veste, kaj je to? Mi smo jih preimenovali v kruhbuče.

Učiteljici OPB Lokavec