V četrtek, 10. maja, smo praznovali Dan šole. Najprej se je vsak razred v svoji učilnici z učiteljico pogovoril, kako bo potekal dan, kdaj bo malica in vrnitev v šolo in kakšna so pravila, ki jih moramo spoštovati.

Nato smo se vsi zbrali v učilnici 5. razreda in prisluhnili projekciji o Danilu Lokarju, ki jo je pripravil učenec Jakob Komapara ter se pogovorili o Lokarju, o naši šoli, o grbu šole in o dnevu šole. Zapeli smo šolsko himno in se peš odpravili proti matični šoli v Ajdovščini. Na poti smo imeli odmor in malico.

Skupaj z učenci cele šole smo se zbrali na šolskem dvorišču in prisluhnili slavnostnemu govoru naše ravnateljice. Učenci razredne stopnje smo se odpravili v Športni park Pale, kjer so izbrani učenci tekmovali v igrah Lokarjeve mladosti in zbirali »srnjačke«, ostali pa smo zanje navijali na tribunah. Peš smo se vrnili v Lokavec in ob zaključku dneva dejavnosti vrednotili delo.