Zadnji četrtkov večer pred počitnicami smo starši in učenci 4. razreda preživeli v prijetnem in poučnem druženju. Imeli smo skupni roditeljski sestanek. Ob ppt-predstavitvi smo staršem predstavili šolske dejavnosti, v katerih smo sodelovali, in povedali, kaj smo v tem obdobju novega spoznali. Sledila je zanimiva predstavitev 8 krogov odličnosti. Povedali smo, da se trudimo biti čim boljši, da pa nam vedno ne uspe. »Na napakah se učimo«, »skušamo biti odgovorni« in »govoriti z dobrim namenom« so tematske naloge, ki smo si jih izbrali za letošnje šolsko leto.

V drugem delu se nam je pridružila Martina Terbižan Rupnik, dr. medicine, in nam ob ppt-predstavitvi prikazala temeljne postopke oživljanja pri odrasli osebi. Sledilo je konkretno delo. Vsi učenci in nekateri starši smo s pomočjo lutke izvajali celoten postopek oživljanja brez in z avtomatskim defibrilatorjem. Povedala nam je tudi veliko drugih koristnih napotkov, na primer: kako ukrepati ob piku čebele, dušitvi zaradi tujka, nezavesti itd. Prav vsi smo bili zadovoljni in veseli, da si je ga. Martina vzela čas in nas veliko naučila.

”Negiben človek pred menoj, ki tudi diha ne, je mrtev! Če ne bom nečesa storil-a, bo tak tudi ostal!«