Uh, ta teden je bil pa res pester in zanimiv. Bil je pravi teden otroka z dejavnostmi za otroke.

Na vratih ograje so nas že v ponedeljek pričakale risbe otrok, ki se kot pravi prijatelji držijo za roke.

V torek smo botri Jeseni pomagali, da se je oblekla, obula in nasploh pripravila na novi letni čas. Z njo smo v predstavi tudi zapeli in zaplesali.

V sredo smo imeli palačinkarjado. Okolica šole je dišala po palačinkah, ki so jih pekle nekatere punce, medtem, ko smo ostali s kredami poslikali okolico šole. Ko je bil kup palačink dovolj velik, smo se seveda posladkali z njimi.

Četrtek. Slavnostna malica… Bilo je slastno, lepo, celo romantično.

Prvošolci so pripravili sadna nabodala Drugošolci so iz zelenjave, ki je zrasla na šolskem vrtu naredili kruhke s popajevim namazom. Tretješolci in četrtošolci so bili mojstri za izdelavo obloženih kruhkov, petrošolci pa so poskrbeli za sladko presenečenje – čokoladne kroglice. Ko smo prišli v okrašeno in s svečkami osvetljeno jedilnico, smo ostali brez besed. Malico smo z velikim užitkom pojedli.

Večer je bil še enkrat svečan, tokrat za prvošolce. Sprejeti so bili v šolsko skupnost in postali čisto pravi šolarji – samostojni in odgovorni.

Petek je bil v vsakem razredu drugačen – pravljice, igrače, pesmi …