V tednu vseživljenjskega učenja smo se tudi na lokavški šoli odločili za medgeneracijsko predajo znanja in izkušenj.

V petek, 19. 5. 2017, smo dan začeli tako, da smo ob šolskem vrtu posadili drevo. Gospod Lado Božič nas je poučil, kaj je pomembno pri sajenju sadnega drevja in našo češnjo ob pomoči učencev tudi posadil. Z njegovimi napotki in našo skrbjo bo češnja zrasla v drevo, ki nam bo spomladi nudilo sadeže, čez leto pa senco.

Po malici pa nas je čakala že druga delavnica.

Gospod Marjan Slejko nas je obiskal, da bi nas naučil plesti koše in košare iz leskovega lesa. Ogledali smo si njegove izdelke, pokazal nam je, kako iz leskove veje izdela material za pletenje, nato pa se je lotil pletenja. Po natančnem opazovanju smo se v tem opravilu preizkusili še sami. Nekaterim je šlo odlično, drugi bodo rabili še malo vaje in potrpljenja, vsi pa smo bili nad nastalimi izdelki zelo navdušeni.

Predvsem pa smo vsi začutili, kako pomembno je, da nam starejše generacije predajo svoje znanje, ki se bo le na tak način lahko ohranilo za naslednje rodove.