V okviru Festivala pravljic, ki ga organizira Lavričeva knjižnica iz Ajdovščine, nas je 11. 3. 2016 na lokavški šoli obiskal Franc Černigoj. Predstavila nam ga je knjižničarka Alenka Furlan, ki nam je na ogled prinesla tudi njegova številna literarna dela. Zatem nam je še sam pripovedoval o svojem življenju v družini z desetimi otroki, o življenju na Gori, o zbiranju in zapisovanju zgodbic in pesmic … Pripoved je bila zelo zanimiva in z veseljem smo ga poslušali. Predstavil nam je še svojega zvestega prijatelja hudička in nam povedal, kako je le-ta pripomogel k nastanku Otliškega okna. Spoznali smo še njegovi najljubši deli Nace ima dolge tace in Cin cin Cene. Nagajive in smešne pesmi so nam bile zelo všeč, še bolj pa smo uživali ob grozljivih zgodbicah. Bilo je zelo lepo in veliko novega smo se naučili.