Oktobra smo učenci lokavške šole sodelovali v projektu kulturne izmenjave z jordanskimi otroki.

Sahab je revno predmestje Ammana. Nekje ob glavni cesti leži kvadratna stavba, pravijo ji sirotišnica. V njej prebivajo sirske mame z otroki. Njihovi možje, očetje so umrli med vojno. Nimajo veliko, to se vidi. Ob ponedeljkih in četrtkih imajo uro angleščine. V majceno učilnico z majcenimi mizami, brez stolov, pridejo še vsi zaspani. Sramežljivo se nasmihajo. Veseli so, da vidijo svoje učiteljice, ki so prišle iz Evrope, ena izmed njih celo iz naše okolice. Prosila nas je, naj za te otroke kaj narišemo in napišemo. Zanje smo izdelali tudi obeske za fante in zapestnice za deklice. Izdelke jim je v Jordaniji predala učiteljica Marta Benko.

Žar, veselje in celo solze v njihovih očeh, so nam ob prejemu skromnih darilc povedali vse. Veseli so bili risbic in darilc, še bolj pa so bili veseli tega, da nekje daleč obstajajo otroci, ki so se spomnili nanje in jim želeli polepšati dan.

Uspelo nam je in vredno je bilo truda.