V Lokavcu smo v petek, 8. maja 2015, praznovali Dan šole. Običajen petkov urnik smo zamenjali za barvite likovne dejavnosti na prostem.

Učenci so najprej obudili spomin na Danila Lokarja, po katerem se imenuje naša šola,  nato so se posvetili motivom domačega kraja, ki jih je pisatelj večkrat omenjal v svojih delih.

Po uvodnem delu so učenci v skupinah slikali na večje formate in v njih ovekovečili motiviko domačega kraja, od silovite burje, lokavških hiš s kamni na strehah, furmanstva, pogleda na Otliško okno do čudovitega krajinskega razgleda na Lokavec pod mogočnim Čavnom.

Ob dogodku so učenci utrjevali lokalno kulturno zavest, kulturen, zabaven in likovni dan pa smo na šoli zaključili z razstavo na prostem.